Pomáháte za života? Pomáhejte i po něm

Sepsáním poslední vůle zabezpečíte především svou rodinu i své blízké. Navíc můžete díky daru ze závěti podpořit i činnost vybrané dobročinné organizace. Díky vašemu daru toho můžete dokázat ještě hodně.

Proč sepsat závěť

Existuje mnoho dobrých důvodů …

    • Předejdete případným sporům ve své rodině.
    • Ulehčíte rozhodování svým blízkým. Každému darujete přesně to, co chcete, aby po vás zdědil.
    • Uchráníte svůj majetek pro své blízké nebo přátele.
    • Nadobro uděláte ve věcech svého dědictví jasno.
    • I třeba jen malý dar dobročinné organizaci vás pozitivně naladí, protože budete mít jistotu, že pomůžete tam, kde je to podle vás nejvíce třeba.

Jak sepsat závěť

I když se jedná o relativně jednoduchý úkon, je vždycky dobré poradit se s notářem. Zde najdete potřebné informace, na základě kterých se budete schopni rozhodnout, jak nejjednodušeji touto formou darovat na dobrou věc.

Závětí můžete věnovat celý majetek nebo jeho část. Aby byla závěť platná, je potřeba dodržet nezbytné formální náležitosti.

Dědickou smlouvou můžete věnovat celý majetek nebo jeho část člověku nebo organizaci, s kterými smlouvu uzavřete. Výhodou je, že se na využití daru dohodnou obě strany předem.

Můžete nařídit svému dědicovi, aby z dědictví někomu dal peníze nebo jinou věc menší hodnoty (řádově tisíců až desetitisíců Kč). Nejste-li si jistí, zda je odkaz vhodný, poraďte se třeba s organizací, které chcete věnovat.

Více informací najdete v této brožuře, nebo na webu www.zavetpomaha.cz

Uvažujete o daru ze závěti?

Pokud uvažujete o tom, že do své poslední vůle zahrnete Diakonii, kontaktujte Marcelu Maňurovou. Ráda Vám poradí, jak postupovat.

Bc. Marcela Maňurová, vedoucí pečovatelské služby, ošetřovatelské služby a osobní asistence
tel.: 604 570 210
e-mail: manurova.rymarov@diakonie.cz

Naše středisko v číslech

Poskytujeme 0 služeb
Pracuje pro nás 0 lidí
Pomáháme 0 klientům
Spolupracujeme s 0 dobrovolníky