Diakonie přála k Svátku matek

15. května 2018

Každoročně připravuje Diakonie Českobratrské církve evangelické – středisko v Rýmařově pro seniorky společenské odpoledne k Svátku matek. Letošní oslava proběhla v úterý 15. května ve velkém sále Střediska volného času. Zúčastnilo se jí více než osmdesát klientek Diakonie ČCE a obyvatelek Rýmařova a blízkého okolí.

Diakonie přála k Svátku matek
15. května 2018 - Diakonie přála k Svátku matek

„Vzdálenost, na kterou prý dovede dítě v nejranějším věku zaostřit, odpovídá přesně vzdálenosti mezi matčiným prsem a jejíma očima. Určitě už jste viděli, s jakou naprostou blažeností na sebe matka s dítětem vzájemně upírají oči při kojení. Působí to téměř mysticky. Ve skutečnosti tento pohled hledáme po celý zbytek života; toužíme najít někoho, kdo by s námi zažíval blaženost. Je to pohled nekonečné lásky, která nás nikdy nepřestane naplňovat. A kdykoliv nám někdo požehná očima, vždycky nás to rozechvěje. Za to všem maminkám a babičkám děkujeme. Děkujeme za jejich lásku, odvahu a nasazení a přejeme jim vše dobré,“ řekla v úvodu slavnostního setkání místostarostka Marcela Staňková. Po jejích slovech dostaly prostor děti z Mateřské školy Rýmařov na ulici 1. máje pod vedením učitelů Evženie Resnerové a Petra Andrše v krátkém tanečním vystoupení ve stylu country. Děti navíc maminkám a babičkám vyrobily dárky, které jim pak zaměstnanci Diakonie předali.

Kulturní program pokračoval premiérovým vystoupením seniorů, kteří navštěvují Hudební akademii třetího věku při Základní umělecké škole Rýmařov. Několik skladeb s nimi připravil učitel Karel Cvrk. Za vystoupení sklidili muzikanti od publika velké ovace a seniorky v hledišti na oplátku dostaly pozvání do hudebního oboru ZUŠ. Oficiální část odpoledne završili zaměstnanci Diakonie předáním květin a blahopřáním k Svátku matek. Zbývající část slavnostního setkání patřila duu Akord Ludmily Sigmundové a Vladimíra Bulka, které přítomným seniorkám zahrálo k tanci a poslechu skladby jejich mládí.

JiKo (zdroj: Rýmařovský horizont)

Naše středisko v číslech

Poskytujeme 0 služeb
Pracuje pro nás 0 lidí
Pomáháme 0 klientům
Spolupracujeme s 0 dobrovolníky