Mezi svými

4. září 2014

Starosta Rýmařova Ing. Petr Klouda navštívil uživatele služeb domova pro seniory.

Mezi svými
4. září 2014 - Mezi svými

Senium, stáří, je životní epocha, pro niž je příznačné spíše ubývání. Ubývají síly fyzické i psychické, přátelé, spolupracovníci. Stále však za vámi zůstává váš život, to, co jste udělali pro lidi okolo vás, pro své město, svůj kraj, svou vlast. Připomenout a alespoň symbolicky ocenit právě tuto dimenzi lidské existence se rozhodl i starosta města Rýmařov Ing. Petr Klouda, který v úterý 2. září zavítal mezi uživatele služeb Domova odpočinku ve stáří Diakonie ČCE – střediska v Rýmařově, který se nachází v Dolní Moravici.

V jejich pokojích jich za doprovodu ředitelky střediska Mgr. Marcely Staňkové a manažerky domova Renáty Bršťákové navštívil celkem devatenáct, každému předal kytičku, poděkoval za práci, kterou věnovali Rýmařovu, a s mnohými uživateli i zavzpomínal – někteří jej znali z jeho dětských let, jiní z doby prezenční vojenské služby, další znali rodiče a manželku (pracovali či přátelili s nimi), leckdy znal naopak starosta jejich děti a příbuzné. Naprostá většina uživatelů přišla do Rýmařova v některé z osídlovacích poválečných vln a nalezli zde domov, místo, kde zapustili kořeny, a ačkoliv pracovali v různých profesích (učitelka na základní škole, dělnice v Hedvě, dělník v Okále aj.), zůstala po nich výrazná životní stopa.

Setkání se však neneslo jen na nostalgické vlně, ale dotýkalo se i nejčerstvější současnosti – pan starosta se totiž nejen z pozice člena dozorčí rady Diakonie ČCE – střediska v Rýmařově zajímal o spokojenost uživatelů se službami domova. Vždy se mu dostalo ujištění, že jsou na vysoké úrovni a že není žádný důvod ke stížnostem, což kvitoval s povděkem. Uživatelé také oceňovali rekonstrukci rýmařovského náměstí, budovy Střediska volného času a vůbec vše, co se ve městě mění k lepšímu. Je to pro ně důkaz toho, že nepracovali nadarmo, že na jejich životní odkaz úspěšně navazují další generace. Poklidnou atmosféru domova také nejednou rozvlnil smích, nejlepší lékař a bořitel možných společenských přehrad.

V závěru své návštěvy Ing. Klouda zavítal i mezi zaměstnance domova a poděkoval jim za práci a péči, kterou věnují rýmařovským seniorům.